Przerabianie reflektorów samochodowych

Przeróbka lamp samochodowych z angielskich na europejskie

Przerabianie reflektorów samochodowych, które są w wersji angielskiej, jest niezbędne jeżeli chcemy przystosować samochód do jazdy po drogach europejskich. Jest to konieczne, z powodu konstrukcji samych lamp. Lampy samochodowe, w wersji Algielskiej, mają strumień światła padający na lewo, co na drogach angielskich powoduje oświetlenie pobocza drogi. Natomiast używając te same reflektory na drogach europejskich, najzwyczajniej w świecie oślepiają samochody jadące z naprzeciwka. Po przeróbce reflektorów, strumień światła pada do wewnątrz, co powoduje oświetlanie drogi oraz prawego pobocza, a nie oślepia innych uczestników ruchu, jadących z przeciwnej strony.

Przerabianie reflektorów z amerykańskich na europejskie

Podobnie jak w poprzednim przypadku, aby samochód nadawał się do jazdy po drogach europy, należy dokonać modyfikacji reflektorów. Reflektory amerykańskie, mają poziomy promień padania światła, i należy je przerobić tak, aby ponownie jak w poprzednich przypadkach oświetlały pobocze. Kierujący pojazdem o przerobionych lampach, może czuć się pewnie i bezpiecznie na polskich drogach, a co równie ważne, inni współuczestnicy ruchu drogowego będą bezpieczni.

Przerabianie lamp samochodowych na wersję BI-XENON lub BI_HALOGEN

Do jazdy są potrzebne między innymi światła mijania oraz światła drogowe. Standardowo światła mijania oraz drogowe, to dwie oddzielne żarówki. Dla poprawy wizualnej, oraz funkcyjnej, przerabia się reflektory na tak zwaną wersję BI. Istnieją 2 rodzaje reflektorów, bi-xenon oraz bi-halogen. W jednym i drugim przypadku zamiast 2 oddzielnych żarówek, światła drogowe oraz mijania zapewnia tylko 1 żarówka. Oczywiście dla wersji bi-xenonowej są to żarówki xenonowe, zaś dla wersji bi-halogenowej są to standardowe lampy halogenowe czyli zazwyczaj żarówki H1 oraz H7.